Курс доллара

Киев, ул. Василия Верховинца, 12, офис 303

(044) 585-35-56 (067) 406-63-26

9:00 — 18:00 (пн.-пт.)

Может ли бухгалтер заверять записи в трудовых книжках?

Чи може бухгалтер завіряти записи в трудових книжках?

На нашому підприємстві відповідальність за ведення кадрового діловодства покладено на бухгалтера. Чи має він право засвідчувати записи в трудових книжках? Якщо має, то слід зазначити посаду «бухгалтер» чи вказати: «відповідальний за кадрове діловодство»?

Может ли бухгалтер заверять записи в трудовых книжках?

Відповідно до статті 21 КЗпП трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства (установи, організації; далі — підприємство) або уповноваженим ним органом чи фізичною особою (далі — роботодавець), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і згодою сторін. Стаття 31 КЗпП забороняє роботодавцю вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Перелік обов’язків, що покладають на працівника, має бути визначено під час прийняття на роботу (укладання трудового договору) і закріплено в посадовій (робочій) інструкції та/або в трудовому договорі, укладеному в письмовій формі. Роботодавець може внести зміни до трудового договору (посадової або робочої інструкції) лише у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці й виключно за згодою працівника та в порядку, визначеному частиною третьою статті 32 КЗпП.

Таким чином, «призначити» працівника відповідальним за виконання певних обов’язків можна лише з одночасним відображенням цих обов’язків у посадовій (робочій) інструкції (трудовому договорі).

Может ли бухгалтер заверять записи в трудовых книжках?

Отже, у посадовій інструкції (трудовому договорі) бухгалтера має бути визначено конкретний перелік обов’язків щодо ведення кад­рового діловодства, у т. ч. щодо ведення, обліку, зберігання та видачі трудових книжок працівників. Про надання бухгалтеру права засвідчувати своїм підписом записи в трудових книжках працівників також має бути зазначено у посадовій інструкції.

Якщо роботодавець прийме рішення про делегування бухгалтеру права підпису в трудових книжках пізніше дати укладання трудового договору, він може видати відповідний наказ про делегування права.

За таких умов при засвідченні записів у трудових книжках працівників бухгалтер має зазначати свою посаду.

Втім, виконання обов’язків з ведення кадрового діловодства може бути доручено бухгалтеру у порядку суміщення посади інспектора з кадрів. У такому разі при засвідченні записів у трудових книжках працівників має бути зазначено назву посади «інспектор з кадрів».

По матеріалам: Бібліотека Кадровика від 02.07.2014

Уважаемые предприниматели. Закажите профессиональное ведение бухгалтерского учета у специалистов, ведь для достижения наивысшего результата каждый должен делать только то, что он умеет лучше других!


Контакты бухгалтерской компании ПрофАспект

Возможно, Вам будет интересно:



Чтобы получить консультацию или заказать услугу - свяжитесь с нами:
КОНТАКТЫ:
  • Киев, ул. Василия Верховинца,12
  • офис 303
  • (044) 585-35-56
  • (044) 585-35-57
  • (067) 406-63-26
  • (095) 462 62 54 Водафон
  • (096) 656 50 74 Киевстар
  • 9:00 - 18:00 (пн.-пт.)
  • info@profaspect.com.ua